COVID-19 obvestilo

V kolikor ste bili v zadnjih 14 dneh v stiku z osebo, ki ima postavljen sum ali potrjeno okužbo s koronavirusom, ali imate povišano telesno temperaturo (enako ali višjo od 37 stopinj Celzija), ste nahodni, kašljate, imate bolečine v grlu/žrelu, bolečine v mišicah, prebavne težave (bruhanje drisko), ali ste bili v stiku z osebo, ki ima takšne težave, pred vstopom v zdravstveni dom, POKLIČITE SVOJEGA IZBRANEGA ZDRAVNIKA IN POČAKAJTE NADALJNJA NAVODILA ZDRAVSTVENEGA OSEBJA ALI POKLIČETE V COVID AMBULANTO NA 031 393 112.

Prosimo, da brez predhodnega dovoljenja ne vstopate v ustanovo in ostanete doma!
Izogibajte se stiku z ostalimi ljudmi in tako preprečite možnost širjenja okužbe.

V primeru potrebe po nujni medicinski pomoči pokličite na številko 112.


Obveščamo vas, da je vstop v objekte zdravstvenega doma in zdravstvene postaje omejen.
Dovoljen je le NAROČENIM pacientom.

Dežurna služba ZD Slovenj Gradec 02 88 57 990
Dežurna zobna ambulanta ZD SG je dosegljiva na telefonu 02 88 57 980
ambulante in službe

Projekt "Posodobitev obravnave mišično-skeletnih bolečin na primarni ravni (MiSk-Bol)"

Projekt "Posodobitev obravnave mišično-skeletnih bolečin na primarni ravni (MiSk-Bol)"

 

Zdravstveni dom Slovenj Gradec bil uspešen na razpisu za projekt "Posodobitev obravnave mišično-skeletnih bolečin na primarni ravni (MiSk-Bol)", katerega cilj je izboljšati kakovost in dostopnost obravnave akutne in kronične mišično-skeletne bolečine.
Mišično-skeletna obolenja in psihosocialna tveganja so glavni vzroki dolgotrajne odsotnosti z dela v Sloveniji. Naš cilj je izboljšati dostopnost in kakovost obravnave teh bolečin na primarni ravni, s čimer želimo preprečiti prehod akutnih bolečin v kronične oblike.
Projekt poteka v šestih zdravstvenih domovih, vključno z Zdravstvenim domom Slovenj Gradec. Ciljna populacija so odrasle osebe s poudarkom na delovno aktivni populaciji, pri katerih se je pojavila akutna bolečina v hrbtu ali kronična mišično-skeletna bolečina. Pacienti bodo po pregledu v ambulanti družinske medicine napoteni na specialno fizioterapijo ali v center za krepitev zdravja na obravnavno za akutno bolečino v hrbtu ali multidisciplinarno obravnavo za kronično bolečino. Z delavnico na področju primarne preventive pa se bo naslavljalo delovno aktivno populacijo, pri kateri se zaradi življenjskega sloga in delovnih obremenitev kaže tveganje za razvoj kostno-mišičnih obolenj.

Namen projekta
Namen projekta je vpeljati strokovne in organizacijske spremembe za povečanje kakovosti in dostopnosti obravnave za zmanjševanje in preprečevanje bolečine v hrbtu na primarni ravni ter jo dopolniti s pristopi za obravnavo kronične razširjene ne-rakave bolečine, ki se trenutno uporabljajo v okviru Univerzitetnega rehabilitacijskega inštituta Republike Slovenije Soča.

Cilji projekta:

• izboljšanje zdravstvene obravnave oseb z mišično-skeletno bolečino, kar vključuje izboljšanje dostopnosti do ustrezne zdravstvene obravnave in izboljšanje njene učinkovitosti;
• izboljšanje preprečevanja mišično-skeletne bolečine in zmanjšanje števila ponavljajočih in dolgotrajnih epizod;
• evalvacija obravnave oseb z mišično-skeletno bolečino,
• predlog sistemske umestitve obravnave oseb z mišično-skeletno bolečino v redne aktivnosti izvajalcev na primarni ravni.
Dodana vrednost
Hitrejša, ustreznejša in dostopnejša obravnava oseb z akutno bolečino v hrbtu in kronično ne-rakavo mišično skeletno bolečino. V sklopu projekta bodo dodatna znanja s področja obravnave akutne bolečine in kronične mišično-skeletne bolečine prejeli izvajalci obravnav v izbranih pilotnih okoljih (v centrih za krepitev zdravja, timi ambulant družinske medicine, fizioterapevti s specialnimi znanji, specialisti medicine dela, prometa in športa). Pridobljena znanja je moč prenesti tudi na ostale uporabnike, ki se udeležujejo delavnic v Centrih za krepitev zdravja. Uporabniki bodo po zaključku obravnave v zdravstvenem sistemu v sklopu projekta imeli na voljo strokovno podporo v lokalnem okolju.

Kontakt
Za več informacij o projektu nas lahko kontaktirate na msb@zd-sg.si.

Nujna medicinska pomoč - dežurna ambulanta v urgentnem centru Slovenj Gradec

Prosimo, da se na nujno medicinsko pomoč in dežurno službo obračate samo v nujnih primerih in v primeru klica navedete najnujnejše podatke:

  • kaj se je zgodilo,
  • točen naslov dogodka s kratkim opisom poti,
  • število poškodovanih ali obolelih,
  • kdo in od kod kliče.

Samoplačniški programi

Bownova terapija

Bownova terapija je edinstvena neinvazivna manualna terapija, ki učinkuje na vsa porušena ravnovesja v telesu in sicer fizična, biokemična, psihološka ali čustvena.

Pomen Bownove terapije je predvsem zmanjšati bolečino in uravnovesiti ravnovesje v telesu.
Primerna je za posameznike vseh starosti (tudi za dojenčke in nosečnice) in za vse zdravstvene težave

Preberi več
Samoplačniški odvzem brisa na COVID-19

Cena samoplačniškega testiranja na COVID-19 je 80,00 EUR.

Na samoplačniški odvzem brisa COVID-19 se lahko naročite vsak dan v tednu med 8 in 12 uro, na telefonsko številko 031 393 112. Ob naročilu sporočite naslednje podatke: ime in priimek, naslov stalnega prebivališča, datum rojstva, elektronski naslov/telefonsko številko za prevzem izvida.

Preberi več
Gastroenterološki samoplačniški pregledi

Diagnostika in zdravljenje bolezni prebavil.

Samoplačniške storitve vključujejo UZ trebuha, gastroskopijo, kolonoskopijo, ezofagogastroduodenos kopijo s hitrim ureaznim testom.

Preberi več
Cepljenje proti KME

Za učinkovito cepljenje proti KME so potrebni trije odmerki cepiva.

V želji, da bi tudi v tej sezoni zbolelo čim manj ljudi na Koroškem, kjer so klopi zelo okuženi, smo v Zdravstvenem domu Slovenj Gradec organizirali ekipo, ki cepi po dogovoru z vami v kletnih prostorih dispanzerja za medicino dela.

Preberi več
Samoplačniška dejavnost fizioterapije

Zdrav duh v zdravem telesu.

Izven delovnega časa izvajamo samoplačniške storitve na področju FIZIOTERAPIJE: skupinska telovadba, manualna terapija, limfna drenaža.

Preberi več

Povezave

Slovenija transplant logo
Slovenija transplant logo
Skoči do osrednje vsebine